Kurumsal İtibar Yönetimi

Hızlı, değişken ve rekabetçi günümüz dünyasında, şirketler için kurumsal itibar yönetimi, olmazsa olmaz bir hale geldi.

İZ İletişim olarak kurumsal itibar yönetimini, iş ortaklarımızın çok geniş kapsamlı ve çok ayaklı iletişim çalışmalarının temeli olarak görüyoruz.

Dolayısıyla iletişim çalışmalarımızın en küçük adımını dahi bu bakış açısıyla yönetmeyi farz biliyoruz.

Medya İletişim Yönetimi

İş ortaklarımızın hedeflerine uygun stratejik iletişim planları oluşturuyor; bu planlar çerçevesinde fark yaratan, derdini anlatan ve gerçek haber değeri taşıyan içerikler hazırlıyoruz.

Bu içerikleri doğru zamanda, doğru mecraya ve doğru mesajla iletiyoruz.

İş ortaklarımızla gazeteciler arasında saygı ve güvene dayalı uzun soluklu ilişkiler geliştirilmesine aracılık ediyoruz.

Yaratıcı İçerik

Yaptığınız işi anlatırken, gözlerin size dönmesini sağlamak için bir adım öne çıkmak gerekiyor. Bunun anahtarı da nitelikli içerikte yatıyor. Bu nedenle İZ İletişim’de iş ortaklarımızdan aldığımız ham malzemeyi eğip bükerken, hedef kitlenin dikkatini çekecek ana mesajları da en sade haliyle koruyacak yolu bulmak için kılı kırk yarıyoruz.

İçeriği en yaratıcı yaklaşımımızla şekillendirirken, derdimizi doğru şekilde anlatacak dengeyi bulmak için çabalıyoruz.

Lider İletişimi

İZ İletişim’de liderlerin konumlanmasını, şirketin genel itibar yönetiminin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.

İş ortağımızın ihtiyaç ve beklentilerine, bulunduğu sektörün koşullarına, liderin özelliklerine uygun olarak bu konuya özel stratejik planlar hazırlıyoruz.

Uzun vadeli bir perspektifle hazırlanan bu planlamalar çerçevesinde doğru mecra ve kanallardan; doğru içeriklerle, uygun ton ve seviyede bir iletişim yaklaşımı benimsiyoruz..

Kriz Yönetimi

Kriz yönetiminde olası riskleri ve tehditleri önceden tespit etmenin ve kriz ortaya çıkmadan önce gerekli önlemleri almanın önemine inanıyoruz.

Bizim ve iş ortağımızın ön sinyallerini tespit edemeyeceği kaynaklardan gelen kriz durumlarında ise uzmanlardan oluşan bir kriz ekibi oluşmasına öncülük ediyor, iletişim stratejisini belirliyor, en etkin kanallardan ve hızla uygulamaya koyuyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya uzmanlarından oluşan yaratıcı ekibimizle, iş ortaklarımızın online itibar yönetimini esas alan stratejik planlamalar yapıyoruz.

Bu alandaki fikir önderleriyle ilişkiler geliştiriyor ve yönetiyoruz.

Ölçümleme, Raporlama

Yaptığımızın işin sonuçlarını ve etkilerini net bir şekilde görmek için tüm kanallardan yürütülen iletişim çalışmalarının sonuçlarını etkin bir şekilde analiz ediyor ve raporluyoruz.

Böylece iş ortaklarımızın hem kendilerini hem de sektörü ve rakiplerini doğru şekilde değerlendirmelerini sağlıyor; ihtiyaç duyulan alanlarda iyileştirme çalışmalarına öncülük ediyoruz.

Medya Eğitimleri

Medyada etkin sözcü kullanımı, iletişimin hedeflenen sonuçlara ulaşması açısından büyük değer yaratan unsurlardan biri.

Medyanın işleyiş kurallarını, gazetecilerin habere ve haber kaynaklarına yaklaşımını, gazetecilerle iletişimde dikkat edilmesi gereken noktaları ayrıntılı ve gerçek dünyadan örneklerle anlattığımız medya eğitimleri; iş ortaklarımızın medyada doğru bir konumlanmaya sahip olmasına katkıda bulunuyor.