İtibar Yönetimi

Bir markanın, bir şirketin bilinirliği, yaptığı işlerin kalitesi, güvenilirliği yüksekse şöhretiniz iyi, itibarınız sağlamdır.
Bir şirket için o itibarın kaybedilmemesi, aksine güçlenmesi hayati önem taşır. Günümüzde iş dünyası hızlı, değişken ve rekabetçi. Bu ortamda itibar kaybı riski büyük.
Bu yüzden şirketler için kurumsal itibar yönetimi bir lüks değil, bir gereksinim. İZ İletişim olarak iş ortaklarımız için yaptığımız iletişim çalışmalarının temelinde kurumsal itibar yönetimi yatıyor.
Markanız ve onun imajı, algılanış şekli, verdiği güven bizim için her şeyden önemli. Bu yüzden attığımız her adım itibarınızı korumak ve sağlamlaştırmak adına planlanır.

Medya İletişim

Hedefleriniz neler? Size göre zirve neresi? Kimlere ulaşmak istiyorsunuz? Bu soruların cevaplarını birlikte buluyor, iş ortaklarımız için stratejik iletişim planları oluşturuyoruz.
Fark yaratan, derdini hiçbir yanlış anlamaya yer bırakmadan anlatan ve gerçek haber değeri taşıyan içerikler hazırlıyoruz.
Bu içerikleri doğru zamanda, doğru mecraya ve doğru mesajla iletiyoruz.
İş ortaklarımızla gazeteciler arasında saygı ve güvene dayalı uzun soluklu ilişkiler geliştirilmesine aracılık ediyoruz.

İçerik Yönetimi

Klişelerle dolu, sıradan, sıkıcı bir metni kimse okumaz. Renksiz hikayelere dönüp ikinci kez bakılmaz. Sizi anlatırken işinize karşı duyduğunuz heyecanı, ürettiğimiz içeriklere yansıtmak da bizim işimiz. Herkesin bir hikayesi vardır. Sizinkini bulup dünyaya anlatmayı bize bırakın.
Biz sizi anlatırken tüm gözler size dönecek, bir sonraki aşamada ne olduğunu herkes merak edecek. Nitelikli içerik kimseyi sıkmadan, ilgiyi kaybetmeden mesajınızı iletmeye yarar. İZ İletişim’de iş ortaklarımızdan aldığımız ham malzemeyi işleyerek, hedef kitlenin dikkatini çekecek ana mesajları da en sade haliyle koruyacak yolu bulmak için kılı kırk yarıyoruz.
İçeriği en yaratıcı yaklaşımımızla şekillendirirken, derdimizi doğru şekilde anlatacak dengeyi bulmak için çabalıyoruz.

Lider İletişimi 1

Lider demek, bir şirketin, bir markanın yüzü, lokomotifi demektir. Bu yüzden İZ İletişim’de liderlerin konumlanmasını, şirketin genel itibar yönetiminin ayrılmaz bir parçası olarak görüyoruz.
İtibarı yüksek, güven veren bir lider o şirketin imajını istenilen noktalara taşımak için tüm güce sahiptir. Biz, şirket liderinizin özelliklerine uygun, detaylı stratejik planlar hazırlıyoruz. Liderinizin güven veren, yenilikçi, herkese örnek olan, vizyon sahibi ve kararlı olduğunu kamuoyuna göstermek, onu en iyi özellikleriyle tanıtmak için uzun vadeli bir perspektifle planlama yapıyoruz.
Ve her zaman olduğu gibi doğru mecra ve kanallardan; doğru içeriklerle, uygun ton ve seviyede bir iletişim yaklaşımı benimsiyoruz.

Kriz Yönetimi

Panik yok! Çünkü İZ İletişim var. İş dünyası bilinmezlerle dolu. Her sektörde beklenmedik olaylar patlayabilir. Önemli olan bu krizlere hazırlıklı olmak ve zarar görmeden atlatmayı başarabilmektir.
Kriz yönetimini bize bırakın. Riskleri ve tehditleri önceden tespit etmenin, gerekli önlemleri almanın kriz yönetiminde çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle en iyisini düşünüp, en kötüsüne hazırlık yapıyoruz.
Soğukkanlılık, deneyim ve hızımızdan bahsetmiştik. İşte bu özelliklerimizle uzmanlardan oluşan kriz ekibimizi kısa sürede toplayıp, iletişim stratejisini belirleyip, en etkin kanallardan, hızla uygulamaya koyuyoruz.

Sosyal Medya

İletişimin geleneksel medyayla sınırlı kalmadığını çok iyi biliyoruz. Sosyal medya uzmanlarından oluşan yaratıcı ekibimiz sürekli online. İş ortaklarımızın sosyal medya kullanıcılarına en etkin şekilde ulaşmasını sağlıyor, online itibar yönetimini esas alan stratejik planlamalar yapıyoruz.
Bu alandaki fikir önderleriyle ilişkiler geliştiriyor, dijital ortamları asla ihmal etmeden iş ortaklarımızın sanal varlıklarını da sıkı sıkıya takip ediyoruz.

Raporlama

Attığımız her adımın ve elde ettiğimiz sonuçların kayıtlarını tutuyoruz. Tüm kanallardan yürüttüğümüz iletişim çalışmalarının sonuçlarını etkin bir şekilde analiz ediyor ve raporluyoruz.
Her şeyi ölçüyor, karşılaştırıyor, değerlendiriyoruz. İş ortaklarımızın hem kendilerini hem de sektörü ve rakiplerini doğru şekilde değerlendirmelerini sağlıyoruz. İhtiyaç duyulan alanlarda iyileştirme çalışmalarına öncülük ediyoruz.

Medya Eğitimleri

Medyada kendinizi ifade ederken mesajınızı kimin ilettiği, nasıl ilettiği, sözcünüzün kim olduğu tüm iletişim stratejinizi etkileyen unsurlar. Doğru seçimlerle büyük değer de yaratabilirsiniz, yanlış seçimlerle büyük kayıplar da yaşayabilirsiniz.
İş ortaklarımızın medyanın işleyişini anlamaları bizim için çok önemli. Bu nedenle verdiğimiz medya eğitimlerinde haber dünyasını iş dünyasına detaylarıyla anlatıyoruz.
Gazetecilerin haber ve haber kaynaklarına yaklaşımını, gazetecilerle iletişimde dikkat edilmesi gereken noktaları gerçek dünyadan örneklerle açıklıyoruz.
Medya eğitimlerimiz iş ortaklarımızın medyada doğru bir konumlanmaya sahip olmasına katkıda bulunduğu gibi onlarla ortak bir dil oluşturmamızı ve iş birliğimizin güçlenmesini sağlıyor.

Etkinlik

İş ortaklarımız için bazen en iyi iletişim seçeneği, hedef kitleleriyle, medyayla ve sektördeki önemli figürlerle bir araya gelmektir. Bunun da en iyi yolu markayı ve şirketi bir etkinlikle destekleyerek tüm gözlerin ona dönmesini sağlamaktır.
İş ortaklarımız için en uygun etkinlikleri belirliyor, organize ediyor ve sonrasında getirilerini ölçüp, değerlendirip raporluyoruz.
Seminer, kongre, sempozyum, bayi ve müşteri toplantıları, kültür- sanat etkinlikleri, basın gezileri, festival organizasyonlarının planlanması, uygulaması ve yönetimini İZ İletişim tecrübe ve ustalığıyla gerçekleştiriyoruz.

Contact

İletişim

Levent Mahallesi Karanfil Sokağı No:21 Levent / Beşiktaş / İSTANBUL

0212 243 92 33

Contact