15 Mayıs 2018 iz İletişim

İz İletişim Altın Pusula’dan Ödülle Döndü

Bazı işler vardır, işin ötesine geçer. Sonsuz düş gücü ve sıra dışı iyilikler varsa, gerisi teferruat zaten.

Sokaktaki engelli hayvan dostlarımıza yardımcı olan Hayat Tamircisi’nin başardıklarına kayıtsız kalamazdık. Yürüyemeyen hayvanlara kendi imkanlarıyla protez yürütücü yapan Hasan Kızıl’ın, Turkcell’in üç boyutlu yazıcı desteğiyle insanlara da yardım etmesi, hepimizin yüreğine dokundu.

İz Ailesi olarak bu duygu yüklü hikayenin bir parçası olmaktan gurur duyduk.

Şimdi Altın Pusula ödülü ile mutluluğumuzu ikiye katladık. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği’nin (TÜHİD) bu yıl 17.’si gerçekleştirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’nde, Turkcell ile birlikte ödülün sahibi olduk.

Hayat Tamircisi ile ‘Canlara Destek’ olduk

Kurulduğu günden beri engelliler için çok sayıda sosyal sorumluluk projesine imza atan Turkcell, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü’nde engelli hayvanlar için kendi imkanlarıyla protez yürüteç yaparak onları yeniden yürüme yetisi kazandıran Hasan Kızıl’a 3D printer desteğinde bulundu.

Canlara Destek Projesi ile hayatını engelli hayvanlara adayan Kızıl’a da destek olmak; sadece insanların değil hayvanların da engellerine dikkat çekmek ve hayvan hakları konusunda farkındalık oluşturmayı hedefledik

Turkcell’in tanıtım filmi, sosyal medya platformlarında, 2.2 milyon kişi tarafından izlendi, yaklaşık 177 bin kişi ile buluşmuş oldu. Turkcell’in resmi Youtube kanalında da yayınlanan film, 145 bin kez izlendi, toplamda 4800 saat boyunca ekranlarda kaldı. Projeyle toplam 5 milyon kişiye erişim elde edildi.

, ,